Angličtina

Čítať knihy v angličtine?

Možno ste už čítali knihy aj v inom jazyku. Určite aspoň v češtine, ale prečo nie napríklad anglicky, či nemecky?
Niektorých čitateľov odrádza práve cudzí jazyk, pretože sa ho boja. Háčik je v tom, že sa nemáte čoho báť 😊. 
Samozrejme, že zo začiatku budete mať problém rozumieť každému jednému slovu. Ale nejde o to aby sme každé jedno slovíčko vedeli naspamäť! Predsa si z kontextu vieme to slovíčko vyvodiť, a keď aj tak nevieme prísť naň, jednoducho ho preskočíme, ak to nie je práve najpodstatnejšie. 😳


Tak si uveďme nejaký postup ako začať čítať knihu v cudzom jazyku:

1. Vyberieme si knihu, napr. takú, ktorú sme už čítali v slovenčine. (V tomto prípade to je lepšie a ľahšie, pretože presne vieme, čo sa kde deje.)
2. Pripravíme si slovník, ktorý budeme mať poruke, a zošit, do ktorého si budeme zapisovať naše nové slovíčka. (Ja som si rovno prekladala slová do knihy, ceruzkou a neľutujem to, pretože mi to pripomína časy kedy som začínala.)
3. Šup sa do čítania.
4. Ak knihu čítate napr. v mobile, jednoducho si stiahnete do google play knihy slovník a pri kliknutí na neznáme slovíčko sa vám zobrazí preklad a aj definícia slovíčka. Myslím, že tento spôsob funguje aj pri offline režime.

Garantujem vám, že budete mať isto nervy a knihu by ste najradšej vyhodili. (Dobre, nevyhodili by ste ju, ale aj tak.) Časom sa však do toho dostanete a pochopíte, že to nie je až také hrozné.

Prečo by som mala čítať knihy po anglicky, keď sú preložené?
- Pretože v dnešnej dobe je angličtina number one jazyk, ktorým sa dorozumieme takmer všade. Čítaním sme s ním viac v kontakte a vylepšujeme/obohaťujeme si našu slovnú zásobu. A preklad nie je vždy presný, taký, ako by ste si ho možno vy sami preložili. Plus nie všetky super knihy sú preložené a tak nám neostáva nič iné len ich čítať v origináli.Ja som chcela začať aj s nemeckými knihami. Teda, aj som začala a dostala som sa (až) na 21. stranu. Je to pekná makačka ale treba si nájsť chuť a čas.

Verím, že to zvládnete a už nebudete chcieť čítať preložené knihy (just kidding).  

Share
Tweet
Pin
Share

Kontaktný formulár

Meno

E-mail *

Správa *