Kráska a zviera

by - 15.4.17

Kolektív autorov - Kráska a zviera

Žáner: Romantický
Vydavateľstvo: Egmont
Rok vydania: 2017
Originálny názov: Beauty and the Beast
Čítané v: slovenčina


Anotácia:

Belle je vzdelané chudobné dievča žijúce so svojím otcom v malom malebnom mestečku vo Francúzsku. Žijú si spolu šťastne až na to, že ju susedia odcudzujú kvôli tomu, že robí iné veci ako ostatní. Číta. Belle zbožňuje knihy a rada sa ocitá v rôznych dobrodružstvách.
"Kde bolo, tam bolo..."

Ešte je tu Gaston. Bývalý vojak, ktorý silou mocou chce Belle za ženu. Nechápe, že Belle oňho nestojí. Jediné čo má v hlave, je bitka, Belle a jeho krása.

"Love doesn't need to be perfect, it just needs to be true."

Keď sa jedného dňa Bellin otec vyberie na trh predávať jeho ručne robené hracie šperkovnice, cestou domov ho prepadnú vlci. Maurice hľadá útočisko v zabudnutom zimnom hrade. Najprv si myslí, že tam nikto nebýva ale zrazu sa začnú diať divné veci, preto radšej ujde. Nemôže však zabnúť na sľub, ktorý dal svojej dcére. Priniesť jej ružu. 

A tu sa celý magický príbeh začína...

Zlá Beštia uväzní Maurica v jeho hrade. Keď sa Belle vydá svôjho otca hľadať, objaví začarovaný hrad. Svojho otca nájde zamknutého vo veži hradu. Obetuje sa a vymení otcov život za svoj.Spoznáva tajomné kúty hradu. Nájde si skutočných kamarátov. Teda, takých ako sú: Svietnik, Hodiny, Šálka s maličkou šáločkou, Puf-Puf a Skriňu. Ale nie všetko je krásne. Ešte stále je tu jedna Beštia/Zviera. 
Belle chce utiecť, vrátiť sa k svojmu otcovi. Zviera ju však nechce pustiť, pretože práve ona ich môže oslobodiť od kliatby zoslanej na celý hrad.
Keď sa jej Zviera začne viac venovať, tráviť s ňou viac času, začnú sa zbližovať. Zviera ju zoberie kúzelnou knihou do Paríža, kde sa Belle dozvedá pravdu o svojej matke. Spolu čítajú knihy, smejú sa, upratujú.


Belle z neho robí iného človeka ehm, lepšiu zver. Avšak, čas im plynie a lupene ruže opadávajú. Keď sa jeden večer rozhodnú ísť na tancovačku do veľkej siene, Zviera púšťa Belle za svojím otcom, pretože to je jeho obeta. A celá nádej záchrany padá.

"It will turn out all right in the end. You will see."

Mešťania, na čele s Gastonom, sa rozhodli zabiť Zviera. Už-už sa im to podarí, keď sa objaví Belle a snaží sa pomôcť ako sa len dá. Zviera, ktoré trpelo z odmietnutia a neopätovanej lásky pri pohľade na Belle ožilo. Gaston, ktorý sa stále snažil zabiť Zviera, doplatil na svoju hlúposť,

Medzitým odpadol posledný lupienok. Všetci hradní obyvatelia aj so Zvieraťom zomierajú.

Belle so slzami v očiach priznáva lásku k Zvieraťu. Túto spoveď si vypočuje stará čarodejnica Agáta, ktorá oživí Zviera. Všetci sú tak ľudmi ako kedysi. Zo Zvieraťa je tak obetavý, milujúci človek, ktorý nehľadí už len na vonkajšiu krásu ale na tú vnútornú.
Ani len v tej najkrajšej knihe Belle nečítala o toľkej mágii a kráse ako je tá, ukrytá v našom srdci.

Krásny originálny príbeh. Žiaden re-telling, preto táto kópia by vám nemala chýbať vo vašej poličke. A dokonca táto knižka bola napísana na základe filmu. 

Chcela by som sa poďakovať kníhkupectvu Panta Rhei, za umožnenie prečítania si tohto príbehu. Knižku si môžete hneď a jednoducho kúpiť TU.


Hodnotenie:

⭐⭐⭐⭐⭐

You May Also Like

1 komentárov

Kontaktný formulár

Meno

E-mail *

Správa *