Hra o tróny

by - 17.3.18

Hra o tróny - George R.R. Martin

 

Pieseň ľadu a ohňa 

Kniha prvá

___________________________ 

 

 

 Žáner: Fantasy 

Rok vydania: 2014 

Pôvodný názov: Game of Thrones

 Séria: Pieseň ľadu a ohňa
Časť: 1.
Čítané v: slovenčina
Vydavateľstvo: Tatran 

Prvý diel megaúspešnej série, ktorá prekonala rekord predajnosti po celom svete.
_______________________________

Hra o tróny, prvé dielo majstrovskej série najvýraznejšieho súčasného autora v žánri fantasy. Hrou o tróny začal George R.R. Martin ságu Pieseň ľadu a ohňa, v ktorej spája to najlepšie, čo tento žáner ponúka. Stránky tejto úžasnej ságy sú naplnené tajomstvom, intrigami, romantikou a dobrodružstvom a ich čítanie je pôžitkom pre všetkých fanúšikov fantasy.
_________________________

V dávno zabudnutých časoch rozvrátila podivná udalosť kolobeh ročných období. V krajine, kde leto trvá desaťročia a zima celý ľudský život, to pod povrchom vrie. Mráz sa vracia a na ľadových planinách na sever od Zimovresu sa za obranným Múrom kráľovstva začali zhromažďovať temné sily. Na juhu kráľova moc ochabuje - jeho najdôvernejší radca zomrel za záhadných okolností a jeho nepriatelia začínajú vystupovať z tieňa. V centre konfliktu stojí rod Starkovcov zo Zimovresu - rázny a neústupný ako zamrznutá krajina, z ktorej pochádza. Kráľ povolá lorda Eddarda Starka, aby sa stal jeho pobočníkom, čo je úloha, ktorá neohrozuje len jeho rod, ale celé kráľovstvo.
________________________

 Eddard, Catelyn, Sansa, Arya, Jon, Bran, Tyrion, Daenerys.

Postavy, ktoré nás sprevádzajú celou knihou. Každá z nich z iného prostredia, uhla pohľadu. 

"Keď slnko vyjde na západe a zapadne na východe. Keď vyschne more a hory budú viať ako listy vo vetre. Potom sa vrátiš, moje slnko a hviezdy, ale skôr nie."

Deväť rodov, ktorých história siaha až do ďalekej minulosti. Niektorí spoločnými silami, iní sami za seba bojujú o Železný trón. Hrajú tak hru o tróny. Kto sa stane víťazom a zasadne na najvyšší trón v celej ríši?
"Zima sa blíži."

 Hra o tróny je iná šálka kávy ako ja zvyknem čítať. Práve o to viac som bola zvedavá na túto sériu. 
Seriál som zatiaľ videla celý a veľmi ma zaujal. Ale späť ku knihe.

"Keď hráte hru o tróny, buď vyhráte, alebo zomriete."

Ako dokáže niekto takto dobre spracovať, vymyslieť, napísať, pozabíjať, zakomponovať romantiku, históriu, bitky, skvelé myšlienky a humor v jednom?  

Keď dobro bojuje proti zlu, nevinných ľudí padne veľa za obeť.
Niekedy vyhráva spravodlivosť, inokedy pochabosť. 

V siedmich kráľovstvách nemôžeš veriť nikomu. Jedine sám sebe. 

Musím dať klobúk dole pred týmto pánom spisovateľom. 
Toto myslím úprimne z celej duše. Naozaj som si celé čítanie užila. Čitateľ si preskúša všetky emócie. Smútok, lásku, adrenalín, plač, vášeň,...

"Vždy nás zničia veci, ktoré milujeme, chlapče, to si zapamätaj."


"Pätnásť rokov som ho chránil pre nepriateľmi, ale nedokázal som ho ochrániť pred priateľmi."

Knihu odporúčam prečítať všetkým nad 18 rokov, aby niektorí pochopili akí môžeme byť radi, že žijeme v tejto dobe, v akej žijeme. Za to, čo máme.

Hra o tróny je plná skvelých myšlienok a vtrhne vás hneď do deja, či chcete alebo nechcete. 

No a čo, že je to hrubá kniha? To sa vám len zdá. Prečítate ju rýchlejšie ako by ste si boli mysleli a hneď chcete chňapnúť po druhej časti. 😉


 Za prečítanie tohto veľdiela ďakujem skvelému vydavateľstvu Tatran. Tiež im chcem poďakovať, že vôbec túto sériu vydali a my máme možnosť prečítať si ju v našom rodnom jazyku. Ešte raz, jedno veľké ďakujem. 💕


Hru o tróny si môžete pohodlne zakúpiť PRÁVE TU.Dokonalo premyslená kniha, ktorú hodnotím najväčším počtom, aký len môže byť.

 Plusy
+Skvelé postavy
+Opisy prostredia
+Dej
+Námet
+Osudy

Mínusy
-Nadávky
-Vraždy 
(Mne osobne neprekážali) 
5/5

You May Also Like

1 komentárov

  1. Knihu som tiež čítala až po pozretí seriálu a napriek tomu, že som vedela čo sa dejovo stane, ma čítanie veľmi bavilo :-) Naozaj skvelá kniha :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Kontaktný formulár

Meno

E-mail *

Správa *