Zima bez teba

by - 28.12.19

Zima bez teba

Beth Goodová


Žáner: NA
Diel: jednodelovka
Rok vydania: 2019
Vydavateľstvo: Fortuna Libri

 Blíži sa čas Vianoc a Hanna ich bude tráviť sama v dedine, kde nikoho nepozná.


Iba, že by nie?

Po smrti starej mami sa z teplého Grécka presťahuje do zdedeného domu Kernow House. Zo začiatku si nevie predstaviť, ako tam bude žiť. Sama v takom veľkom starom dome?

Jej susedom je pohľadný Raphael, ktorý tvrdí, že má tiež nárok na dom. Hanna sa mu snaží vyhýbať, avšak vôbec to nie je ľahké. Dokonca ani jeho povesť nie je na tom najlepšie. Hanna dostáva rady a jednou z nich je držať sa od neho čo najďalej. 

Počas pobytu na novom mieste sa dozvedá veci o svojej starej mame, o ľuďoch, ktorí tu žili a žijú.Spolu s Raphaelom odhaľujú skryté tajomstvá a prichádzajú viacerým veciam na koreň.

No ako to je medzi nimi dvoma?

Veľmi príjemná kniha plná silných emócií, myšlienok,  názorov. Príbeh poukazuje na súdržnosť, priateľstvo, rodinu, intrigy, ohováranie ale aj pomstu. Zachytáva udalosti, ktorými si musí prejsť sama žena, bez akejsi pomoci.

Práve vďaka tejto knihe som si konečne predstavila Vianoce plné snehu, treskúcej zimy a vianočnej lásky. Niečo, čo už asi ťažko zažijeme :/ 

"Niektorí ľudia vedú také nudné životy, že majú potrebu znepríjemňovať život ostatným, akoby to bol nejaký druh zábavy."

Postavy boli všetky do jednej skvelo premyslené ani jedna tam nebola naviac. Všetko pekne do seba zapadávalo.

Príbehu dodal ten správny šmrnc práve nádych minulosti, kedy sa Hannah dozvedá čo to o jej starej mame a o jej tajnostiach, ktoré sa spájajú s jej susedom.

Krásna kniha, ktorá nesie silný príbeh silnej ženy. 
 Zima bez teba je kniha presne na toto krásne vianočné obdobie a taktiež je vhodná ako darček či už pod stromček alebo len tak pre priateľku na potešenie :)

Ak si romantik/ička určite jej podľahneš minimálne tak ako ja.
Keby som mala častejšie možnosť čítať takéto skvelé knihy s veľmi dobrým prekladom.

Ďakujem krásne vydavateľstvu Fortuna Libri, že mi umožnili konečne si aj niečo od nich prečítať :3.Knihu si môžete jednoducho objednať tu: Skveláááá kniha, ktorá vo mne navodila vianočnú atmosféru. 

- Krásne Vianoce želám, Miška

You May Also Like

0 komentárov

Kontaktný formulár

Meno

E-mail *

Správa *