Kráska a zviera

by - 15.4.17

Kolektív autorov - Kráska a zviera

Žáner: Romantický
Vydavateľstvo: Egmont
Rok vydania: 2017
Originálny názov: Beauty and the Beast
Čítané v: slovenčina


Anotácia:

Belle je vzdelané chudobné dievča žijúce so svojím otcom v malom malebnom mestečku vo Francúzsku. Žijú si spolu šťastne až na to, že ju susedia odcudzujú kvôli tomu, že robí iné veci ako ostatní. Číta. Belle zbožňuje knihy a rada sa ocitá v rôznych dobrodružstvách.
"Kde bolo, tam bolo..."

Ešte je tu Gaston. Bývalý vojak, ktorý silou mocou chce Belle za ženu. Nechápe, že Belle oňho nestojí. Jediné čo má v hlave, je bitka, Belle a jeho krása.

"Love doesn't need to be perfect, it just needs to be true."

Keď sa jedného dňa Bellin otec vyberie na trh predávať jeho ručne robené hracie šperkovnice, cestou domov ho prepadnú vlci. Maurice hľadá útočisko v zabudnutom zimnom hrade. Najprv si myslí, že tam nikto nebýva ale zrazu sa začnú diať divné veci, preto radšej ujde. Nemôže však zabnúť na sľub, ktorý dal svojej dcére. Priniesť jej ružu. 

A tu sa celý magický príbeh začína...

Zlá Beštia uväzní Maurica v jeho hrade. Keď sa Belle vydá svôjho otca hľadať, objaví začarovaný hrad. Svojho otca nájde zamknutého vo veži hradu. Obetuje sa a vymení otcov život za svoj.Spoznáva tajomné kúty hradu. Nájde si skutočných kamarátov. Teda, takých ako sú: Svietnik, Hodiny, Šálka s maličkou šáločkou, Puf-Puf a Skriňu. Ale nie všetko je krásne. Ešte stále je tu jedna Beštia/Zviera. 
Belle chce utiecť, vrátiť sa k svojmu otcovi. Zviera ju však nechce pustiť, pretože práve ona ich môže oslobodiť od kliatby zoslanej na celý hrad.
Keď sa jej Zviera začne viac venovať, tráviť s ňou viac času, začnú sa zbližovať. Zviera ju zoberie kúzelnou knihou do Paríža, kde sa Belle dozvedá pravdu o svojej matke. Spolu čítajú knihy, smejú sa, upratujú.


Belle z neho robí iného človeka ehm, lepšiu zver. Avšak, čas im plynie a lupene ruže opadávajú. Keď sa jeden večer rozhodnú ísť na tancovačku do veľkej siene, Zviera púšťa Belle za svojím otcom, pretože to je jeho obeta. A celá nádej záchrany padá.

"It will turn out all right in the end. You will see."

Mešťania, na čele s Gastonom, sa rozhodli zabiť Zviera. Už-už sa im to podarí, keď sa objaví Belle a snaží sa pomôcť ako sa len dá. Zviera, ktoré trpelo z odmietnutia a neopätovanej lásky pri pohľade na Belle ožilo. Gaston, ktorý sa stále snažil zabiť Zviera, doplatil na svoju hlúposť,

Medzitým odpadol posledný lupienok. Všetci hradní obyvatelia aj so Zvieraťom zomierajú.

Belle so slzami v očiach priznáva lásku k Zvieraťu. Túto spoveď si vypočuje stará čarodejnica Agáta, ktorá oživí Zviera. Všetci sú tak ľudmi ako kedysi. Zo Zvieraťa je tak obetavý, milujúci človek, ktorý nehľadí už len na vonkajšiu krásu ale na tú vnútornú.
Ani len v tej najkrajšej knihe Belle nečítala o toľkej mágii a kráse ako je tá, ukrytá v našom srdci.

Krásny originálny príbeh. Žiaden re-telling, preto táto kópia by vám nemala chýbať vo vašej poličke. A dokonca táto knižka bola napísana na základe filmu. 

Chcela by som sa poďakovať kníhkupectvu Panta Rhei, za umožnenie prečítania si tohto príbehu. Knižku si môžete hneď a jednoducho kúpiť TU.


Hodnotenie:

⭐⭐⭐⭐⭐

You May Also Like

30 komentárov

 1. graphpad-prism-crack can be a practical application for information analysis. Scientists have relied on this program to test students through science and science. It started in the drug business for college students and scientists.
  new crack

  OdpovedaťOdstrániť
 2. traktor pro khokharpc Thanks for this post, I really found this very helpful. And blog about best time to post on cuber law is very useful.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. vuescan pro farooqpc Thanks for sharing such great information, I highly appreciate your hard-working skills which are quite beneficial for me.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Thanks for the post. Very interesting post. This is my first-time visit here. I found so many interesting stuff in your blog. Keep posting.. soni-typing-tutor-crack

  OdpovedaťOdstrániť
 5. I really enjoy reading your post about this Posting. This sort of clever work and coverage! Keep up the wonderful works guys, thanks for sharing google-earth-pro-crack

  OdpovedaťOdstrániť

 6. roboform-crack Never need to remember or reset your password; 25 is a password manager that remembers your password. It can register by filling out a form and checking them from a single profile, and providing secure online use of your password whenever.
  new crack

  OdpovedaťOdstrániť
 7. https://mycourtofdreams.blogspot.com/2017/04/kraska-zviera.html?showComment=1536801985579#c3294255920529994684

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Here's the softwares that you can use free. You guys just visit our site and get all the latest and older softwares Araxis Merge Crack Kindly click on here and visit our website and read more.
  Araxis Merge Crack
  CloudMounter Crack
  Genymotion Crack Desktop
  IDM Crack Free Download
  Ludo Star Mod Apk

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Steinberg Nuendo Crack Such a nice and helpful piece of information. I’m so happy that you shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing. Visit My site

  OdpovedaťOdstrániť

Kontaktný formulár

Meno

E-mail *

Správa *