Deti krvi a kostí

by - 6.4.19

Deti krvi a kostí

Tomi Adeyemi


Pôvodný názov: Children of Blood and Bones
Séria: Legacy of Orisha
Diel: 1.
Žáner: Fantasy
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo TatranPo nájazde neostal ani jeden Madži. Mágia úplne vymizla a oni ostali vykorisťovaní. Pre svoj život musia častokrát robiť aj nemožné. Divíni dokonca musia platiť vyššie dane.

 
Všetci sme deti krvi a kostí.
 

Na hlave krajiny stojí monarcha - kráľ, ktorý vládne krutou rukou. Jeho deti, Amari a Inan sú presnými protikladmi.Zélie zabili matku, ktorá jej mŕtve telo videla na vlastné oči ako dieťa. Táto trauma jej ostane v pamäti dosmrti. Keď raz ide na trh aj so svojím bratom Tzainom, skrížia sa jej cesty s dievčinou, ktorú musí zachrániť, pretože ukradla z kráľovstva vec, ktorá môže buď všetkým pomôcť, alebo všetkým ublížiť. Prídu na to, že práve ich si vybrali bohovia aby zachránili mágiu.

 
 Na zemi Nebeská matka stvorila ľudí, deti svojej krvi a kostí. Na oblohe stvorila bohov a bohyne. Každý z nich predstavuje iný kúsok jej duše. 
 
Strastiplná cesta preverí ich skúsenosti, silu a súdržnosť. Dôveru. Za pätami im ide kráľovská armáda na čele s princom Inanom, ktorá ich chce zničiť. Myslia si, že mágia do tohto sveta už viac nepatrí.
Majú pravdu?

Skupina na čele so Zélie sa snaží ujsť a priviesť mágiu k životu. Častokrát musia siahať až do svojich hlbín, či použiť zakázanú mágiu. 


Namiesto Nebeskej matky zbadám krv. A kosť. 
 

Podarí sa im zničiť kráľa? Povstanú znova všetci divíni?

 Tak táto kniha ma dostala. Doslova a dopísmena. Možno to bude tým, že som nemala veľké očakávania a dokonca ani veľa Slovákov ju nečítalo. A som rada. Veľmi.

Skvelý príbeh. Oceňujem, že autorka sa nebála a na scénu postavila ľudí s čiernou pleťou. ♥ Zožala tým úspech a dokonca sa predali aj práva na film. Poviem Vám, máme sa na čo tešiť. 

Späť ku knihe:

Skvelo vykreslené postavy. Zobrazuje ich klady a mínusy a poučenie sa zo svojich chýb. Častokrát svojim zlým konaním spôsobia nemalé škody.

Zélie - divínka, ktorá je vyvolená zachrániť mágiu
Tzain - jej brat, statočný, odhodlaný ochrániť svoju sestru
Amari - princezná, ktorá sa postaví proti kráľovstvu aj za cenu svojej rodiny
Inan - princ, túžiaci splniť všetky kráľove očakávania

Táto štvorica nás sprevádza magickou krajinou Orisha. Tri pohľady, ktoré dej vykresľujú z viacerých stránok.

Rezonujú vám biele vlasy ako šedivé a naznačujú starobu? Tak tu to je sila a mágia. Odlišnosť od obyčajných ľudí. Pokladá sa za niečo kontroverzné a pritom je to dar od bohov.

Tiež sa mi veľmi páčil love-hate relationship rozumej vzťah od nenávisti k láske.

Deti krvi a kostí ti odporúčam všetkými desiatimi. Je to príbeh plný silných vecí a rozhodne tvoje oči nezostanú suché. 
Ak ľúbiš:
fantasy,
 krásne svety,
 neobyčajných ľudí s nadprirodzenými schopnosťami,
love-hate vzťahy,
nebojíš sa smrti, krvi a násiliu
odvahu,
ženskú silu,
tak neváhaj a rozhodne po tento knihe siahni. 

Ako som spomínala vyššie, chystá sa aj film. Preto, ak si skôr chceš prečítať knihu, lebo knihy sú vždy lepšie, tak určite poď do tohto.


A aby som nezabudla, príbeh nesie silné poslanie, ktoré sa dočítaš práve v autorkinej poznámke úplne na konci.

Tak hor sa do čítania, priatelia.

Za knihu musím z celého srdca poďakovať vydavateľstvu Tatran, ktoré mi ju poslalo na recenziu. Verím, že sa preložia všetky časti, pretože táto séria si to zaslúži ako aj vašu čitateľnosť. Preto ju podporte a čítajte ♥.
A tu si ju môžete pohodlne zakúpiť:
 


Milujem túto knihu a už teraz sa teším na pokračovanie. Vlastne, neviem sa už dočkať. A to ešte nevyšlo ani v origináli :O.- Prajem vám príjemné čítanie, Miška

You May Also Like

0 komentárov

Kontaktný formulár

Meno

E-mail *

Správa *